8 Ağustos 2020, Cumartesi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anısına Uluslararası Multi Disiplinler Sergisi Açıldı

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 4. yıl dönümü dolayısıyla Uluslararası Multi Disiplinler Sergisi düzenlendi.

Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonu’nda düzenlenen sergiye Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Antalya İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Antalya İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tekin Aktemur, 15 Temmuz Şehidi Polis Memuru Muhammet Oğuz Kılınç’ın annesi Meltem Kılınç ve babası Zeki Kılınç ile akademisyenler ve çok sayıda davetli katıldı.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı “Allah bir daha bu millete böyle acılar yaşatmasın. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal ise “15 Temmuz hain darbe girişimin dördüncü yılındayız. Dört yıl boyunca 15 Temmuz hain darbe girişimini tekrar hatırlamak ve unutturmamak bilinci, kararlığı ve yeni nesillere aktarmak için etkinlikler düzenledik. Bu yıl da sergilerimiz, panellerimiz olacak. Sergimize katılan protokol üyelerimize ve sergide emeği geçen sanatçılarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Eravşar da “Milletimizin hainlere karşı koyuşunu simgelemek amacıyla 4 yıldır bu sergimizi düzenliyoruz. Bu yıl ilk kez uluslararası olarak düzenlediğimiz sergimize 5 ülkeden sanatçılarımız 56 eser ile katılıyor. Sergilerle 15 Temmuz ruhunu canlı tutmayı amaçlıyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından yapılan sergi açılışından sonra protokol üyeleri ve davetliler sergiyi gezdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR