15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan Muhammed Oğuz Kılınç’ın annesi ve babası tarafından kurulan Antalya’da 15 Temmuz Vatan Şehitleri, Gazileri ve Terör Mağdurlarının Adını Yaşatma ve Yardımlaşma Derneği üyeleri Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal’ı makamında ziyaret etti.

Dernek başkanı Meltem Kılınç, Rektör Ünal’a hitaben “Şehit ve gazilerimizin aileleri ile bir araya gelip, yaşam kalitelerini arttıracak etkinler oluşturmak, acılarını paylaşarak birbirimize destek olmak amacıyla kurduğumuz derneğimize verdiğiniz destekten dolayı şahsım ve üyelerimiz adına canı gönülden teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Ziyaretten son derece memnun kaldığını ifade eden Rektör Ünal, “Hak katında en büyük mertebeye sahip olmuş ve milletin gönlünde taht kurmuş şehit ve gazi ailelerimizin ziyaretinden büyük mutluluk duyduk. 15 Temmuz Şehitlerimiz ve Gazilerimiz vatan ve millet sevgisinin ne manaya geldiğini bizlere ve gelecek nesillere bir kez daha en güçlü ifade ile anlattılar. Hepimiz onlara çok şey borçluyuz.” diye konuştu.

Rektör Ünal, “Üniversitemizde 15 Temmuz Şehitleri ve Gazilerimizin fedakârlıklarını anlatmak ve onların adını daima yaşatmak için konferanslar, paneller, sergiler ve daha pek çok çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Kampüs içinde sokaklara, caddelere ve konferans salonlarına isimlerini veriyoruz. Yaptıkları fedakârlığın farkında olarak bundan sonra da şehit ve gazilerimizin isimlerini unutturmamak için her türlü çabayı göstereceğimizden hiç şüpheniz olmasın.” ifadelerini kullandı.

Ziyaret, Dernek başkanı Meltem Kılınç’ın Rektör Ünal’a, “Ülkemizin birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğu bu dönemde derneğimize göstermiş olduğunuz ilgi ve desteğiniz için teşekkür ederiz.” yazılı bir plaket teslim etmesi ile son buldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here