Akdeniz Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından TÜBİTAK 2237 – Bilimsel Eğitim Etkinliklerini Destekleme Programı Kapsamında, Türkiye’de bir ilk olarak “RStudio İle Temel İstatistiksel Yöntemler Eğitimi” verildi.

Akdeniz Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Eğitim Salonu’nda  01-06 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen Sosyal Bilimler ve Eğitim Bilimleri alanına yönelik Rstudio İle Temel İstatistiksel Yöntemler Eğitimi çeşitli üniversitelerden alanında uzman eğitmenler tarafından verildi.

Program Koordinatörü Sürekli Eğitim Merkez Müdürü Prof. Dr. Cem Oktay Güzeller, “RStudio İle Temel İstatistiksel Uygulamalar ve Raporlama Eğitimi” sosyal bilimler ve eğitim bilimlerindeki yüksek lisans öğrencilerine ücretsiz, açık kaynak kodlu ve kullanıcı dostu olan RStudio’yu kullanabilme ve bilimsel çalışmalarında kullanacakları temel istatistiksel yöntemleri RStudio kapsamında gerçekleştirebilme becerisini kazandırmayı hedefleyen bir eğitim projesidir. Katılımcılar eğitimin çıktısı olarak RStudio’nun çalışma prensiplerini öğrenecekler ve bu prensipler ile temel istatistiğe ilişkin uygulamaları RStudio’da yapabileceklerdir. Ayrıca, RStudio’nun çalışma prensiplerini farklı amaçlar için geliştirilmiş olan çok çeşitli yazılımlar için nasıl kullanılabileceğine ilişkin farkındalık sağlamış olacaklardır.” diye konuştu.

6 gün süren eğitimin sonunda sosyal ve kültürel geziler gerçekleştirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here