24 Şubat 2020, Pazartesi

Akdeniz Üniversitesi’nde 15 Ülkeden, 23 Öğrenciye Yaz Kursu

Her yıl BEST Ankara ODTÜ öğrencileri tarafından üniversitelerle ortaklaşa düzenlenen Avrupa Teknoloji Öğrencileri Topluluğu BEST (Board of EuropeanStudents of Technology) Ankara Yaz Kursu, bu yıl Akdeniz Üniversitesi’nde düzenlendi.

Avrupa’daki öğrencilerde inovatif düşünceyi geliştirme, girişimci kişilikleri destekleme ve yaratıcı beyinler üretmek için düzenlenen Avrupa Teknoloji Öğrencileri Topluluğu BEST Ankara Yaz Kursu, 15 Avrupa ülkesinden 23 katılımcı ve Akdeniz Üniversitesi’nden de 6 Mühendislik Fakültesi, 4 Tıp Fakültesi öğrencisinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Kurs eğitimleri, dijitalleşme konusu çerçevesinde ODTÜ- BEST ve Doç. Dr. Tarkan Gürbüz koordinatörlüğünde gerçekleşirken, Akdeniz Üniversitesi Toplumsal Destek Projeleri Koordinatörü Doç. Dr. Havva Serap Toru yönetiminde de “Dijital Dönüşüm ve Toplumsal Farkındalık” konulu çalıştay düzenlendi. Çalıştayda alanında profesyonel isimler olan Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden Prof.Dr. Meltem Asiltürk, Dr. Öğr.Üyesi Hüseyin Gökhan Akçay, Dr. Öğr. Üyesi Yalçın Albayrak ve Tıp Fakültesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Neslihan Yaprak tarafından endüstride, tarımda, şehirlerde ve gerontolojide dijital dönüşüm konuları öğrencilerle birlikte tartışıldı.

Kurs çerçevesinde dijital dönüşümü gerçekleştirmek, dijital dönüşümde veri analizi, veri güvenirliliği ve güvenliği konularının tartışıldığı eğitimler Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Topuz’un evsahipliğinde gerçekleştirildi.

Antalya Organize Sanayi Bölgesinde gerçekleşen teknik gezinin ardından AGT fabrikası ve Akdeniz Üniversitesi Teknokent de gezildi.

Yaz kursunun programı çerçevesinde 18 saatlik ders, 4 saatlik çalıştay, 1 gün teknik gezi ve Antalya Deniz Ticaret Odası desteğiyle düzenlenen bot turu gerçekleştirildi. Sosyal program çerçevesinde de Antalya Müzesi-Göynük Kanyonu ve Phaselis Sahili de gezildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR