Akdeniz Üniversitesi’nde 2018 yılında akademik unvan alan, unvanı yükseltilen ve kadroya atanan öğretim üyeleri ve emekli olan öğretim üyelerine teşekkür için ‘Akademik Tören’ düzenlendi.

Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törene Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erol Gürpınar, Prof. Dr. Mehmet Altunkaya, Prof. Dr. Ahmet Ögke, Prof. Dr. Eyüp Sabri Topal, Genel Sekreter Ali Serinoğlu, fakülte dekanları, öğretim üyeleri ve aileleri katıldı.

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Mustafa Ünal, üniversitelerin nitelikli ve kaliteli nesiller yetiştirmenin yanı sıra bilimsel araştırmalarla toplumsal gelişime katkılar sunmak gibi temel görevlerinin bulunduğunu söyledi.

Prof. Dr. Mustafa Ünal, “Üniversitelerin bu önemli görevleri yerine getirmesinde de en önemli yapı taşları ise bilime ve eğitime kendini adamış siz bilim insanlarıdır. Mesleğinde yetkin, evrensel değerlere ve insan haklarına saygılı siz değerli akademisyenlerimizin ortaya koyduğu başarılı çalışmalar sadece üniversitemizin değil ülkemizin de bugününü ve geleceğini şekillendirmektedir.” dedi.

Akdeniz Üniversitesi ailesinin ferdi olan herkesin ortak amacının eğitim kalitesini yükseltmek, bilgiyi ve bilimi şehre, bölgeye ve tüm insanlığın hizmetine sunmak ve toplumsal sorunlara duyarlılık göstermek olduğunun altını çizen Prof. Dr. Ünal, bu amaçlar doğrultusunda gecesini gündüzüne katarak ülkesi ve insanlık için durmadan çalışan değerli bilim insanlarıyla aynı yolda yürümekten onur ve gurur duyduğunu aktardı.

Üniversite hayatında kariyer yapmanın ne kadar yoğun bir çaba gerektirdiğini herkesin yakından bildiğini dile getiren Prof. Dr. Ünal, “Bu zor ve emek isteyen yolculuğun en keyif veren tarafı ise hedeflenen başarıya ulaşmaktır. Bugün hedefine ulaşan değerli hocalarımız için müstesna bir gün. Onlar emeklerinin karşılığını birazdan giyecekleri akademik binişlerle elde edecekler. Biniş giyecek hocalarımızı şimdiden tebrik ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Törende, 42 öğretim üyesi profesör, 91’i doçent, 70’i doktorluk binişi giydi. Unvan alan akademisyenlere binişlerini, aileleri ve hocaları giydirdi. Tören, toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here