Akdenizli Olmanın Gururu…

0
578

Değerli dostlarım,

Doğası, tarihi, dört mevsim yüzünü bizden esirgemeyen güneşi ile şüphesiz dünyanın en güzel kentinde yaşıyoruz. Biz de Akdeniz Üniversitesi olarak bu muhteşem kentin güzelliğine güzellik katan yemyeşil kampüsümüzle, alanında uzman akademisyenlerimizle ve birbirinden başarılı öğrencilerimizle Antalya’mızın en önemli değerlerinden biriyiz.

Dünya baş döndürücü bir hızla değişiyor. Hızla değişen ve gelişen dünyada geleceğimizi inşa etmede hepimize önemli görev ve sorumluluklar düşüyor. Kaliteli yükseköğretim veren, nitelikli nesiller ve bilim insanları yetiştiren bir Üniversite olarak, toplumun ve akademik camianın beklentileri doğrultusunda sürekli üretmeye ve kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Biliyoruz ki bir eğitim kurumu olarak biz kendimizi geliştirirsek ve üretirsek topluma örnek olabiliriz. Ancak bu şekilde öncelikle bölgemize, sonrasında ülkemize ve tüm insanlığa katkıda bulunabiliriz.

Akdeniz Üniversitesi olarak; 2.439 akademisyenimizle, özveriyle çalışan idari personellerimizle ve 72.894 öğrencimizle büyük bir aileyiz. Bu büyük aile hayata geçirdiği; bilimsel, inovatif, sanatsal, kültürel ve sosyal sorumluluk projeleri ile ülke kalkınmasına destek oluyor ve insanlığa önemli katkılar sunuyor. Sunulan bu katkının daha da artması ve çeşitlenmesi için tüm paydaşlarımız ile iş birliği içinde olmanın katma değeri artıracağının bilinceyiz ve bu bilinçle şehrin tüm dinamikleri ile sürekli temas halindeyiz. Bugüne dek birçok kurum ve kuruluş ile ortak çalışmalara imza attık ve bundan sonrada atmaya devam edeceğiz.

Bizler Akdeniz Üniversitesi mensupları olarak birlik ve beraberlik içinde geleceğimizi inşa etmek için var gücümüzle çalışmaya, şehrimiz ve ülkemizin kalkınması için üretmeye devam edeceğiz. Buradan da bizimle iş birliği içinde olan tüm paydaşlarımıza teşekkür etmek ve bundan sonra da topluma hizmet konusunda tüm iş birliklerine açık olduğumuzu yinelemek istiyorum.

Son söz olarak; yayın hayatına yeni bir başlangıç yapan “Akdeniz’den Haber”in başarılı çalışmalarımızın kamuoyu ile paylaşılmasında önemli katkı sunacağından hiç şüphem yok. Farklı fikirlerin ve çok sesliliğin zenginlik olduğu düşüncesiyle eğitim haberlerinin tüm kamuoyuna duyurulması konusunda başarılı işler yapacağına inandığım “Akdeniz’den Haber”e yayın hayatında başarılar diliyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz