24 Şubat 2020, Pazartesi

Antalya Teknokent ve Astek Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Akdeniz Üniversitesi’nin Ar-Ge, inovasyon, girişimcilik, üniversite sanayi iş birliği ve ticarileşme konularında dışa açılan kapısı olan Antalya Teknokent ve Antalya Sanayi Teknolojileri Şirketi’nin genel kurul toplantıları Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi. Farklı sektörlerde yer alan ortakların bulunduğu genel kurulda şirketlerin durumları değerlendirildi.

Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Altunkaya ve Prof. Dr. Erol Gürpınar’ın katılımıyla gerçekleştirilen genel kurul toplantılarında Antalya Teknokent Genel Müdürü İbrahim Yavuz, şirket sunumlarını gerçekleştirdi.

İbrahim Yavuz, Antalya Sanayi Teknolojileri Şirketi’nin Antalya Teknokent Yönetici ve İşletici A.Ş. bünyesinde yer alan, tedarikçi firmalarının yeni pazar ve alternatif finansman kaynaklarını geliştirmek üzere çalışmalarına devam ettiğini belirtti. Aynı zamanda Astek şirketinin iş modelinden, ulusal ve küresel yatırımcıların, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve üniversite akademisyenlerinin faydalanabileceğini belirtti.

Batı Akdeniz Teknokenti Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin ekonomik gücünden, bölgedeki firmaların Ar-Ge projeleri ve patenlerinden, farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmaların gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgi veren Yavuz, Antalya Teknokent bünyesinde yer alan Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi’nin ve Prototip Atölyesi’nin öğrenciler ve akademisyenler için projelerini ve faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri önemli merkezler olduğunu belirtti.

Antalya Teknokent’in aynı zamanda diğer Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ile iş birlikleri gerçekleştirip Batı Akdeniz Teknokenti Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin her geçen büyüyerek başarılı çalışmalara imza attığını ifade etti.

Yavuz, Antalya Teknokentin, bölgenin sahip olduğu coğrafi ve ekonomik özellikleri Ar-Ge ve inovasyon potansiyelini, girişimcilik ve akademik ekosistemini geliştirerek ülkemizin gelecek hedeflerine hizmet ettiğini vurguladı. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR