30 Mayıs 2020, Cumartesi

AÖF sınav sonuçları açıklandı

AÖF sınav sonuçları açıklandı. Böylece AÖF öğrencilerinin gündemindeki en önemli konulardan biri cevabını bulmuş oldu. Hafta başında açıklanan AÖF final sınavı soru ve cevapları, öğrencilerin puanlarını tahmin etmeleri için önemliydi. Öğrencilerin merak ettiği diğer konu ise AÖF ikinci dönem kayıtlarının ne zaman yapılacağı. İşte AÖF akademik takvimi ve AÖF sonuçlarına dair detaylar.

AÖF SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI! 2019

AÖF final sınavı 12 – 13 Ocak 2019 tarihlerinde öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti. Sınav sonuçları bugün akşam saatlerinde saat 16.00 sularında öğrencilerin erişimine açıldı. İşte AÖF sınav sonuçları sorgulama sayfası.

AÖF SINAV SORULARI VE CEVAPLARI YAYINLANDI

AÖF sınav soruları ve cevapları, eKampüs sayfası üzerinden öğrencilerin erişimine açıldı. Öğrenciler, şifreleri ile eKampüs’e girip haftasonu ter döktükleri sınavdaki soruları ve doğru cevapları görüntüleyebiliyor.

AÖF NOT HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Bilindiği üzere Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) sınav sistemini değiştirdi. Buna göre yeni sistemde, öğrencilerin bir dersten başarılı sayılabilmesi için 100 üzerinden değerlendirmeye alınan kâğıtlarda 35,00ya da üzerinde başarı puanı alması gerekmektedir.

İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında İngilizce okutulan derslerle ödev ve laboratuvar uygulamaları olan dersler ise bu kapsamın dışında tutulmuştur.

AÖF ORTALAMA HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Fakülte tarafından öğrencilere bir yarı yılda 30 krediyi geçmeyecek şekilde ders ataması yapılır. Öğrenciler fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya toplam 45 krediyi geçmeyecek şekilde üst yarı yıldan ders seçebilir. Lisansta birinci yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 5. ve 7. yarı yıllardan, İkinci yarı yılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 6. ve 8. yarı yıllardan ders alamaz. Üçüncü yarı yılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 7. yarı yıldan, Dördüncü yarı yılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler ise 8. yarı yıldan ders alamaz. Güz dönemi veya akademik yılsonunda 2,00…. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR