Akdeniz Üniversitesi Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü Öğrencileri Mavikent Çanakçı 75. Yıl İlkokulu’nu ziyaret etti.

Akdeniz Üniversitesi Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Çocuk Gelişimi Bölümü öğretim elemanı Dr. Öğr. Üyesi Utku Beyazıt, Çocuk Gelişimi Bölümü öğretim elemanı Dr. Öğr. Üyesi Kızbes Meral Kılıç ile Çocuk Gelişimi Bölümü 1.  sınıf öğrencileri Mavikent Çanakçı 75. Yıl İlkokulu’nu ziyaret etti.

Okul Müdürü Osman Parmaksız ve Okul Müdür Yardımcısı Gülizar Karar, okulun yapısı, okulda gerçekleştirilen faaliyetler ve öğrenciler hakkında bilgiler verdi. Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri, Antalya’nın pilot il olduğu, 14 okulda gerçekleşen “Okul 2023 Projesi” ile 40 dakika ders+40 dakika teneffüs uygulanan ilkokulda, geleneksel çocuk oyunları, ebru, dikiş-nakış, yaratıcı drama, satranç, futbol ve jimnastik gibi çalışmaların yapıldığı 40 dakikalık teneffüs hakkında bilgi alarak, öğretmenler ve öğrenciler ile birlikte atölye çalışmalarına katıldı.

Çocukları okul ortamında gözlemleme şansı bulan Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri, ilkokul öğrencilerinin sorumluluk duygularının gelişimine ve doğaya karşı duyarlılık düzeylerinin artmasına yardımcı olmak için onlarla birlikte okulun bahçesinde bulunan saksılara farklı renk ve türlerde çiçekler ekti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here