6 Haziran 2020, Cumartesi

Çocuk Gelişimi Bölümü Öğrencileri Teknik Geziye Katıldı

Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri “Çocuk ve Medya” dersi kapsamında Dr. Öğr. Üyesi Şükran Şimşek öncülüğünde bir teknik geziye katıldı.

Gezi kapsamında ilk olarak Demre’de bulunan Likya Uygarlıkları Müzesi’ni ziyaret eden öğrenciler müze çalışanları tarafından müzede yer alan sekiz salon ile ören yerlerine ilişkin bilgilendirildi. Ardından Kaş İlçesi Çukurbağ Köyü’nde Haziran 2014 tarihinden itibaren engelli ve sosyal dezavantajlı bireylere yönelik gönüllülük esası ile çalışmalar yürüten “Düşler Akademisi” ziyaret edildi. Alternatif Yaşam Derneği ve destekçileri tarafından Çukurbağ Köyü’nde eski bir ilkokul ve çevresindeki 14 dönümlük arazinin yeniden yapılandırması ile oluşturulan Düşler Akademisi’nin projeler hakkında Alper Ateş öğrencileri bilgilendirildi.

Son olarak yine Kaş ilçesinde bulunan Türkiye’nin ilk Çizgi Film Okulu olan ve Ekim 2016 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren “The Cartoon Mill” ziyaret edildi. Okulun kurucusu olan Fatih Küçük, Çizgi Filmin çocuklar açısından önemi ve çocuğun gelişimindeki yerinden söz ederek farklı materyaller kullanarak öğrenciler ile birlikte Çizgi Film yapımına ilişkin atölye çalışmaları gerçekleştirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR