Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Kestel Kampüsü’nde yapımı devam eden Eğitim Fakültesi binası tamamlanarak hizmete girdi.

ALKÜ Kestel Kampüsünde yapılması planlanan binalardan biri olan Eğitim Fakültesi binasının yapım ihalesi 29 Haziran 2017’de gerçekleştirilmiş, 25 Ağustos 2017 tarihinde ise binayı inşa edecek yüklenici firma Ardem ve Kutlu Kolukısa iş ortaklığı ile sözleşme imzalanmış, 5 Eylül 2017’de ise yer tesliminin yapılması ile inşaatına başlanmıştı. Yaklaşık bir sene gibi kısa bir sürenin ardından Eğitim Fakültesi binası, ALKÜ ismi ile özdeşleşen Selçuklu motifleri ile dizayn edilerek tamamlanmasının ardından öğrencilerin hizmetine girdi. Yaklaşık olarak 11 bin metre kare toplam kapalı alana sahip olan ve çok amaçlı birçok yoğunluğu kaldırabilecek düzeyde planlanan Eğitim Fakültesi’nde 72 adet akademisyen odası, 5 adet 100 kişilik anfi, 24 adet 60 kişilik sınıf, 3 laboratuar (fizik-kimya-biyoloji), 3 bilgisayar laboratuarı, 4 adet genel amaçlı eğitim salonları ile 180 kişilik konferans salonu bulunuyor. Merkezi ısıtma-soğutma sistemi ve kaliteli derslikleri ve alt yapısı ile hizmete giren binada öğrenciler ders başı yaparak eğitimlerine modern bir binada devam etmenin mutluluğunu yaşıyorlar.

Konu ile ilgili açıklama yapan ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, Kestel yerleşke alanında yağmur suyu tahliye menfezi, saha dolgusu, tesviye ve tanzimi yapımı gibi altyapı işlerinin bitmesinin ardından yeni binaların yapılmasına geçildiğini ve bu alanda yapımı tamamlanan ilk binanın Eğitim Fakültesi binası olduğunu dile getirdi. Rektör Pınarbaşı; “Yaklaşık bir sene gibi kısa bir zamanda yapımı gerçekleştirilen fakültemiz master projesine uygun olarak Selçuklu motifleriyle inşa edildi. Öğretim üyesi ve öğrencilerimizin ihtiyaçları en iyi şekilde düşünülerek yapımı tamamlanan Eğitim Fakültesi’nde ALKÜ ismine layık geleceğin başarılı eğitimcilerinin yetişeceğine gönülden inanıyorum. İlerleyen süreçte ise Kestel Kampüsümüz, master proje planımız doğrultusunda yapılan binalar ile hızlı bir şekilde ilerlemeye devam edecek” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here