4 Haziran 2020, Perşembe

Fedakarlık ormanı

Koronavirüsün ön cephe savaşçıları hemşireler, Hemşirelik Haftası kapsamında fidan dikimi yaptı. Hemşireler son 2 yılda kampanyalarla 3 bin fidanı toprakla buluşturdu

Antalya Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Hemşirelik Müdürlüğü 12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanan ‘Hemşirelik Haftası’ etkinlikleri kapsamında ağaç dikimini sürdürdü. Koronavirüs salgını nedeni ile savaşan hemşireler bu yıl sosyal sorumluluk projesi kapsamında kent ormanında çam, katran, ladin ve ardıçtan oluşan bin 500 fidan dikti.

TOHUM KALEM

Hastane içinde hemşirelik yemini sonrası Döşemealtı ilçesi Çığlık Mahallesi sınırları içinde yer alan alana giden sağlık çalışanları Akdeniz Orman Bölge Müdürlüğünden aldıkları fidanları dikerek can sularını verdi. Geçen yıl hemşireler ‘tohum kurşun kalem’ çalışması ile bin 500 tohumu toprakla buluşturmuştu.

SOSYAL SORUMLULUK

Doğaya iki yılda 3 bin fidan dikitlerini belirten Hemşirelik Müdürü Ferda Ülker, “Son nefesimize kadar koronavirüsle savaşacağız. Arta kalan zamanda ise tohumları doğa ile buluşturmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR