25 Ocak 2020, Cumartesi

Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde Ölçme ve Değerlendirme Eğitimi Gerçekleştirildi

Akdeniz Üniversitesi Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi hizmet içi eğitim programı kapsamında Ölçme ve Değerlendirme Eğitimi düzenlendi.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Kemal Alimoğlu tarafından teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirilen eğitime Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim elemanları katıldı.

Eğitimde, ölçme değerlendirmede kullanılan terminoloji ve ilkeler, eğitimde ölçme değerlendirmede en çok kullanılan çoktan seçmeli, yazılı sınav sorularının hazırlanması ve analizlerinin nasıl olması gerektiği anlatıldı. Ayrıca soruların zorluk ve ayırt edicilik özelliğinin bilinmesinin önemi üzerinde duruldu. Eğitimde küçük grup çalışmaları yapılarak, örnek sorular hazırlandı ve nitelikleri tartışıldı.

Eğitim kalitesini arttırmada bu tür eğitimlerin önemli katkısı olduğu ifade eden Fakülte Dekanı Prof. Dr. Selma Öncel fakültede çalışan tüm akademik ve idari personelin bu konuda oldukça istekli, gelişime ve değişime açık olduğunu ifade etti. Eğitim sonunda Dekan Öncel tarafından Prof. Dr. Mustafa Kemal Alimoğlu’na katkılarından ötürü teşekkür belgesi verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR