4 Haziran 2020, Perşembe

Manavgat’a yeni fakülte kuruluyor

Antalya’nın Manavgat ilçesinde Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Senatosu tarafından Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi kurulması kararı alındı.

Senatonun kararında, “Üniversitemiz bünyesinde Manavgat Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nin açılmasının uygun olduğuna ve konunun Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na arzına oybirliği ile karar verildi” denildi.

Yükseköğretim Kurumu’ndan olumlu karar çıkması halinde Manavgat’ta Turizm Fakültesi ve Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesinin ardından üçüncü fakülte olarak Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi açılacak.

Diğer taraftan, Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi ile kurulması planlanan Manavgat Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nin yer alacağı kampüste inşaat çalışmaları devam ediyor. Hayırsever Gülten Çağıran’ın 20 milyon liralık bağışıyla Manavgat Yüksek Öğretim Vakfı tarafından yürütülen inşaat çalışmalarının 300 günde tamamlanması hedefleniyor.

MATSO’DAN TEŞEKKÜR

Kararın ardından bir açıklama yapan Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, “Akdeniz Üniversitesi senatosu Manavgat Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi açılması kararını onaylamıştır. Emeklerinden dolayı başta rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Ünal olmak üzere en başından bu tarafa konuyu takip eden emekleri olan komisyon ve senato üyesi hocalarımıza Manavgat iş dünyası adına teşekkür ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR