Mezun Öğrencilere Mektup

0
1437

Sevgili arkadaşlar,

Büyük umutlar, heyecan ve özveri ile çalıştığımız  uzun, yorucu ama bir o kadar da güzel geçirdiğimiz bir eğitim öğretim yılının sonuna daha geldik. Bu bir yıl boyunca öğrencilerimiz,  akademisyenlerimiz ve idari personelimiz ile birlikte Akdeniz için, Ülkemiz için büyük bir marka değerine sahip Üniversitemizin başarı grafiğini daha yukarılara taşımak için büyük emek sarf ettik. Yeri geldi güldük yeri geldi hüzünlendik.  Ama yarına hep sevgiyle ve umutla baktık. Ben hem rektörünüz hem de bir abiniz olarak bu bakış açısını mümkün olduğunca sizlere aşılamaya çalıştım. Umarım başarılı olmuşumdur.

Biliyorum ki karışık duygular içerisindesiniz. Hem mezun olmanın gururunu ve heyecanını hem de okulunuzdan ve arkadaşlarınızdan ayrılmanın üzüntüsünü bir arada yaşıyorsunuz. Ben de Akdeniz Üniversitesi Rektörü olarak sizin gibi değerli öğrencileri hayata kazandırmanın mutluluğunu yaşıyorum. Şundan eminim ki Akdeniz Üniversitesi olarak donanımlı, ilkeli, çağı yakalamış, geleceğe ışık tutan, ülkeye faydalı öğrencilerimizi mezun ediyoruz.

Siz sevgili genç kardeşlerim, henüz hayatın başındasınız. Öğrencilik yaşamınız bitip de iş hayatına atıldığınızda pek çok güçlükle karşılaşacaksınız. Ancak gerek üniversitemizde aldığınız kaliteli eğitim, gerekse kişisel birikimleriniz ve sizlere öğütlediğim gibi hayata sevgi ve umutla bakışınızla her zorluğun üstesinden geleceğinize inanıyorum. Sizler son derece zeki, yaratıcı ve çalışkan gençlersiniz. Sosyal medyadaki yaratıcılığınızı ve pratik zekanızı iş yaşamında da uygularsanız bütün başarı kapıları önünüzde açılacaktır 🙂

Ancak bu süreçte başarının mesleki yetkinlik kadar ahlaki ve etik değerlere bağlı olduğunu da özellikle hatırlatmak isterim. Sizlerden isteğim başarı için zorluklara tahammül edin, sabırlı olun, yenilikçi olun, değişimin öncüsü olun, insanı insan yapan değerleri hiçbir zaman kaybetmeyin. Geleceğinizi planlayın ve bu uğurda hayal etmekten korkmayın. Cesaretli, özgüven sahibi, gerektiğinde risk almaktan kaçmayan ve çevreye duyarlı bireyler olun. Bu özellikleri kendinizde barındırdığınızda hem iş yaşamınızda hem de özel yaşamınızda mutlu ve huzurlu bireyler olacağınızı unutmayın.

Ben şahsım adına Akdeniz Üniversitesi mensubu ve rektörü olarak Akdenizli olmanın gururunu her zaman taşıdım ve taşımaya devam edeceğim. Siz öğrencilerimizin de Akdeniz Üniversitesi mezunu olmanın ayrıcalığını her zaman hissedeceğinize eminim. Sevgili öğrencilerimiz, hepinizin yolu açık olsun. Yarınlarınız bugünlerinizden güzel, başarılarınız daim olsun. Hayatınızın bundan sonrasında da, kimliğinizin bir parçası haline gelen Akdeniz Üniversitesi’nin kapısının sizlere her daim açık olduğunu unutmayın. Artık öğrencimiz olmasanız da hayatınızdaki güzel gelişmelerden her zaman haberdar olmak isterim.

En derin sevgilerimle…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz