6 Haziran 2020, Cumartesi

Rektör Ünal’dan Anlamlı 15 Temmuz Mesajı

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, 15 Temmuz 2016’da gerçekleşen hain darbe girişimine karşı milletçe yazdığımız Demokrasi Destanı’nın 3. yıl dönümü dolayısıyla birlik ve beraberlik mesajı yayınladı.

Rektör Ünal, “15 Temmuz gecesi ülkemizin birliği ve bütünlüğüne kast eden FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ve dış bağlantıları tarafından yapılmaya çalışılan hain darbe girişimine karşı demokrasimize ve milli iradeye sahip çıkan Aziz Milletimizi bir kez daha kutluyor, böyle bir milletin ferdi olmaktan onur duyuyorum.” diye konuştu.

O gece dost, düşman herkesin bir kez daha bu Cennet Vatanın sahipsiz olmadığını anladığını dile getiren Ünal, “Kahraman milletimiz tarih boyunca olduğu gibi o gece de özgürlüğüne ve bağımsızlığına ne kadar düşkün olduğunu tüm dünyaya haykırmış, tanklara, uçaklara korkusuzca göğsünü siper ederek bayrağını gönderden indirtmemiş, hainlere ve işbirlikçilerine boyun eğmemiştir.” ifadelerini kullandı.

Rektör Ünal mesajını, “Şimdi bize düşen “Önce Vatan” diyerek 15 Temmuz Destanı’nı bizlere armağan eden Aziz Şehitlerimizin ve Kahraman Gazilerimizin Vatan ve Bayrak aşkını gelecek nesillere hakkıyla anlatabilmek, o gece yaşananları unutmamak ve unutturmamaktır. Malazgirt’ten, Çanakkale’den süzülüp gelen 15 Temmuz ruhunu her daim diri tutmaktır. Çünkü bu ruh ve şuur bizi geleceğe taşıyacak, dosta güven düşmana korku veren birlik ve beraberliğimizle Güçlü Türkiye’miz ilelebet payidar olacaktır. Bu vesileyle bir kez daha Vatan savunmasında şehit düşen vatandaşlarımıza rahmet diliyor gazilerimizi minnetle anıyorum.” diyerek noktaladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR