4 Haziran 2020, Perşembe

SDÜ’de Eczane Hizmetleri Programı açıldı

Süleyman Demirel Üniversitesi’nde Eczane Hizmetleri Programı açıldı.

Süleyman Demirel Üniversitesi, eczanelerin ve ilaç sektörünün ihtiyaç duyduğu yardımcı personeli tamamen bilimsel bir ortamda eğitmek, gerekli bilgi ve donanıma sahip nitelikli insan gücünü yetiştirmek amacıyla “Eczane Hizmetleri Programı”nı açtı.

Eğirdir Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde verilecek eğitim ile öğrencilerin mesleki araştırma, inceleme, değerlendirme ve karar verme becerilerinin geliştirilmesi hedefliyor. Öğrenciler, toplum sağlığı için son derece önemli olan eczacılık sektörüne ait mesleki donanımı teorik ve uygulamalı eğitimle pekiştirecek, hastaya ilaç ve tıbbi ürünlerin sunumunda, önemli rol oynayacak.

Eczane Hizmetleri Programında iki yıl sürecek eğitimlerini tamamlayan mezunlar, kamuda veya özel eczanelerde, hastanelerde, medikal ve ilaç sektörünün çeşitli alanlarında yer alabilirler. Mezunlar, Ülkemizde bulunan yaklaşık 24 bin eczane ile ilaç hizmet sektörünün çeşitli noktalarında eğitimli yardımcı eleman olarak görev yapabilirler. Program mezunları, bünyesinde eczane bulunduran devlet hastanelerine de KPSS ile atanabiliyor.

Yine program mezunları Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile eğitimlerini kimya, biyokimya, kimya mühendisliği ve uygulamalı kimya gibi 4 yıllık lisans programıyla tamamlayabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR