24 Şubat 2020, Pazartesi

Üniversite Hastanesi ve Devlet Hastanesi Arasında İşbirliği Protokolü

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi ve Atatürk Devlet Hastanesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Akdeniz Üniversitesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen protokole Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başmüdürü Prof. Dr. Mustafa Yıldıran, Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ali Vefa Sayraç ve Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür katıldı.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi ve Atatürk Devlet Hastanesi arasında imzalanan protokol çerçevesinde, psikiyatri birimlerinde görev yapan/yapacak olan hemşirelere görevlerinin gerektirdiği yeterliliklerin kazandırılması için Psikiyatri Hemşireliği Sertifika Programı düzenlenecek. Program kapsamında Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde yapılacak uygulama eğitimleri ile katılımcıların bilgi, beceri ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi amaçlanıyor.

Protokol töreninde konuşan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal,  Akdeniz Üniversitesi olarak birçok alanda pek çok farklı kurum ve kuruluşla işbirliği protokolleri yaptıklarını ancak insana yapılan yatırımın en önemli yatırım olduğunu ifade ederek bu amaçla yaptıkları iş birliklerine bir yenisini daha eklemekten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Her alanda olduğu gibi sağlık alanında da gelişimin süreklilik gerektirdiğini ve bilgi ve becerileri yenilemenin, kendini geliştirmenin en önemli adımının da eğitim olduğunu dile getiren Rektör Ünal, “İmzaladığımız protokol kapsamında düzenleyeceğimiz uygulama eğitimleri ile Psikiyatri hemşirelerinin bilgi, beceri ve mesleki gelişimlerini desteklemeyi hedefliyoruz. Bu iş birliği protokolünün her iki kuruma ve çalışanlarına hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR