1 Haziran 2020, Pazartesi

Üniversitemize Hoş Geldiniz

Sevgili Arkadaşlar
Hayatınızın büyük bir dönüm noktası olan üniversite sınavında elde ettiğiniz başarının ardından doğru bir seçim yaparak Akdeniz Üniversitesi’ni tercih ettiğiniz için sizleri kutluyorum. Akdeniz Üniversitesi’ni seçmekle sadece bir üniversite değil, sizi gerek öğrencilik hayatınızda gerekse meslek hayatınızda her zaman bir adım öne taşıyacak bir tercih yapmış oldunuz. Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri olan Akdeniz Üniversitesi’nin, eğitim kalitesi, sosyal imkânları ve eşsiz kampüsü ile sizi hayal ettiğiniz geleceğe en iyi şekilde hazırlayacağından hiç şüpheniz olmasın. Bir ömür Akdenizli olmanın gururunu yaşayacağınız bu yolculuğa başlarken, akademik ve idari tüm ekibimizle daima yanınızda olacağımızı bilmenizi isterim.

Eğitim hayatınız boyunca birçok zorlu engeli aşarak Akdeniz Üniversitesi ailesine katılma başarısını elde ettiğiniz için kendinizle ne kadar gurur duysanız azdır. Başta aileniz olmak üzere size inanan ve güvenen herkese ne kadar haklı olduklarını gösterdiniz. Onlara verebileceğiniz en güzel hediyeyi verdiniz ve her biriniz yeni hedefler, yeni umutlarla geldiniz üniversitemize. Hedefinizde, bu zorlu süreçte yaşadığınız yorgunluklarınızı bir kenara bırakıp geleceğinizi şekillendirecek yeni bir sayfa açmak ve güzel başlangıçlar yapmak olmalı. Kolay değil az ter dökmediniz, az gayret sarf etmediniz bu uğurda. En güzel zamanlarınızdan feragat ederek, en sevdiğiniz insanlardan uzak kalma pahasına, büyük fedakârlıklar yaparak kazandınız üniversitemizi. Şimdi başarınızın tadını çıkarma ve yeni başarılar için hazırlanma zamanı.

Sevgili Gençler
Ülkemizin daha fazla gelişmesi ve kalkınması için biz akademisyenlere ve siz gençlere büyük görevler düşmekte. Üniversitemizdeki birbirinden kıymetli ve alanında uzman akademisyenlerin öncülüğünde kendinizi geliştirerek mesleğinizi en iyi şekilde yapacak ve alanınızda fark yaratacak başarılı bireyler olacaksınız.

Ülkemizin, gerek sosyal ve kültürel gerekse bilimsel ve teknolojik alanda başarılarını arttırması için sizin gibi zeki, birikimli ve başarılı bireylere ihtiyacı var. Sizin gibi genç zihinlerle ülkemizin başarılarını katlayabilir ve dünya sıralamalarındaki yerimizi sağlamlaştırabiliriz. Sizler göstereceğiniz başarılarla bölgemize ve ülkemize katkılar sağlarken diğer yandan da çalışmanın verdiği güveni, üretmenin verdiği mutluluğu ve paylaşmanın verdiği huzuru da tatmış olacaksınız.

Alanında en iyi olmak adına geldiğiniz üniversitemizde çalışmak ve üretmenin yanı sıra hayatınızın en unutulmaz anılarını biriktireceksiniz. Türkiye’nin en güzel kampüslerinden biri olan muhteşem kampüsümüz güzel anılar ve dostluklar biriktirmek adına bulunabileceğiniz en harika yer. Hepinizin bildiği üzere Antalya dünyanın en gözde turizm şehirlerinden biri. Sizler de eğitim hayatınız boyunca Antalya’nın güzelliklerini keşfetmeyi ihmal etmeyin. Gerek kampüsümüzün gerekse şehrimizin güzelliklerinin tadını çıkarırken; kendimize, ailemize, vatanımıza, milletimize ve tüm insanlığa karşı olan vazifelerimizi unutmamalıyız.

Sevgili Arkadaşlar,
Farkında olsanız da olmasanız da sizler bugün hayatınızın en güzel döneminde ve herkesin olmak istediği yerdesiniz. Bu yüzden yarınlarınız için bu günlerinizden, bugünleriniz için de yarınlarınızdan çalmadan, var olmanın nefes alıp vermekten ibaret olmadığının farkında olarak hayatın ve Akdeniz Üniversiteli olmanın tadını çıkarın.
Sevgilerimle…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Prof. Dr. Mustafa ÜNAL
Prof. Dr. Mustafa ÜNALhttp://www.drmustafaunal.com/
Akdeniz Üniversitesi Rektörü, Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları AD Öğretim Üyesi