Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) ile, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkı̇ye Bı̇lı̇msel ve Teknolojı̇k Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) arasında bilhassa doktora  işbirliğine yönelik protokoller imzalanacaktır.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığında gerçekleştirilecek olan imza törenine, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, YÖK Üyeleri, ilgili kurum yöneticileri ve bütün üniversite rektörleriyle birlikte araştırmadan sorumlu rektör yardımcıları iştirak edeceklerdir.

Toplantının başlangıcında gerçekleştirilecek olan açılış konuşmalarının ardından, Sanayı̇ ve Teknolojı̇ Bakanlığı ı̇le YÖK arasında yapılacak ı̇şbı̇rlı̇ğı̇ne ı̇lı̇şkı̇n çerçeve protokolü, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç tarafından imzalanacaktır.

Törende ayrıca YÖK  ve TÜBİTAK arasında YÖK 100/2000 ile YÖK-YUDAB yurt içi ve yurtdışı “doktora burs programlarında ı̇şbı̇rlı̇ğı̇” ile “YÖK – TÜBİTAK Doktora Programı” projesı̇ne ilişkin ı̇şbı̇rlı̇ğı̇ni içeren iki adet protokol, YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Rahmi Er ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal tarafından imzalanacaktır.

Toplantıya katılan rektör ve ilgili rektör yardımcıları, toplantının sonunda yer alan Soru-Cevap ve Görüş bölümünde konuk Bakana ve YÖK Başkanına soru sorarak, görüş ve önerilerini iletebileceklerdir.

Tarih  :          30 Ocak 2019, Çarşamba

Saat    :          14.00

Yer      :          Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı,

                         Konferans Salonu,  Bilkent / ANKARA

Toplantı Programı   

  • YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’ın konuşması
  • Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın konuşması
  • Protokol imza töreni

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İle YÖK Arasında Yapılacak İşbirliğine İlişkin Çerçeve Protokolü (Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç tarafından imzalanacaktır.)

YÖK ve TÜBİTAK Arasında “Doktora Burs Programlarında İşbirliği Protokolü” ve “YÖK – TÜBİTAK Doktora Programı Projesine İlişkin İşbirliği Protokolü” (İki protokolde YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Rahmi Er ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal tarafından imzalanacaktır.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here